Šach

Šach, nazývaný aj kráľovská hra, je jednou z najzložitejších hier. Očaril ľudí všetkých vekových kategórií v celom svete. Pre niekoho je šach oddychom, pre niekoho zas vážnou, ktorej treba venovať všetku pozornosť.

Šach je hra pre dvoch hráčov, ktorá sa hrá na šachovnici v tvare štvorca. Šachovnica je rozdelená na 64 častí čiernej a bielej farby. Každý z hráčov má 16 kameňov, alebo figúrok (pešiak, veža, strelec, jazdec, dáma a kráľ), ktorými sa pohybuje po šachovnici. Cieľom hry je ohroziť súperovho kráľa, čiže mu dať mat. Prvý ťah má hráč s bielymi kameňmi, po ňom ťahá čierny.

Pri šachu je veľmi dôležité mať určenú stratégiu a taktiku. Šachy precvičujú pamäť a zlepšujú logické myslenie. Pri hre je veľmi podstatné nestratiť koncentráciu, pretože akékoľvek zaváhanie môže viesť k prehre.

Pri šachových turnajoch sa využívajú šachové hodiny. Šachové hodiny je časomerné zariadenie, ktoré sa skladá z dvoch ciferníkov, pričom vždy v pohybe je len jeden z nich. Časové hodiny sa využívajú v šachu na meranie času, ktorý je určený na premýšľanie o ďalšom ťahu.

Dámske topánky Svetove.sk www.sperky-obleceni.cz Bižuterie Cindynka eFaBOS.cz - Prodej bižuterie

Pánské hodinky pro piloty z limitované kolekce Luftbrücke. Tyto elegantní letecké hodinky byly vyrobeny k připomenutí významné letecké operace spojenecký sil.

Kvalitné sedacie súpravy od slovenského výrobcu. Vyskúšajte tú pravú sedačku pre Vás! Sedacie súpravy Milénium - Šípoš.

Stránky